SPOTAWHEEL 365 OFFER
WITAMY ROK 2021
1825
RABATU NA WSZYSTKIE
NASZE AUTA
OFERTA WAŻNA DO 31 STYCZNIA
* Promocja dotyczy wszystkich transakcji zawartych do 31 stycznia 2021 włącznie. Rabat nie łączy się z innymi ofertami lub promocjami.
Skoda – od kiedy producent zaczął działać na rynku europejskim?

Firma Skoda rozpoczęła działalność już w 1859 roku. Jest to jeden z najstarszych koncernów tworzących samochody osobowe. Skoda Auto pochodzi z Czech i ma wiele wspólnego z Polską. Trafiło do nas wiele nowoczesnych modeli tej marki, które cieszą się bardzo pozytywną opinią wśród naszych rodaków.
Czytaj więcej

Dlaczego powinieneś kupić używany Skoda

Dlaczego warto wybrać pojazdy marki Skoda z naszego serwisu internetowego?

Jako firma, która przyjmuje na siebie odpowiedzialność za stan techniczny sprzedawanych przez nas pojazdów, dbamy o to, by dostarczać zawsze najlepsze rozwiązania. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się jedynie starannie wyselekcjonowane pojazdy, które prezentują najwyższy standard stanu technicznego. Jeśli na etapie głębokiej analizy sprawności danego pojazdu znajdziemy jakiekolwiek komplikacje, są one przez nas natychmiastowo usuwane i naprawiane. Bierzemy pełną odpowiedzialność za to, jaki pojazd trafi do Twoich rąk. Dlatego dajemy gwarancję, że jeśli nasze założenia będą błędne i w trakcie naszej ekspertyzy wkradnie się błąd (co jest wysoce nieprawdopodobne), zwrócimy Ci pieniądze. Wierzymy, że to najlepiej mówi o naszym podejściu do odpowiedzialnej sprzedaży.

Skoda – krótka historia o autach z Czech

Marka w roku 1859 zaczęła swoją działalność jako firma, która tworzyła szeroko rozumiane rozwiązania przemysłowe, przede wszystkim związane z przemysłem ciężkim. Na etapie restrukturyzacji rynku po I wojnie światowej, Czesi zauważyli ogromny potencjał związany z produkcją aut osobowych. Dlatego też fabryki błyskawicznie zaczęły tworzyć pojazdy sygnowane logiem Skody, które od roku 1924 pojawiały się na rynku międzynarodowym. W różnych etapach swojej historii marka zajmowała się produkcją bardzo szerokiej gamy pojazdów – nie tylko aut osobowych, ale także motocykli, autobusów, ciężarówek. Przez pewien czas tworzone było także uzbrojenie, które miało stanowić wsparcie w trakcie I oraz II wojny światowej. Firmie udało się nawet przetrwać komunizm, by w roku 1991 nawiązać stałą współpracę z Volkswagen AG, który ostatecznie w roku 2000 nabył wszystkie akcje spółki. Od tamtej pory marka Skoda zaczęła jeszcze bardziej agresywnie rozpychać się na rynkach europejskich. Modele takie jak Skoda Felicia, Skoda Favorit, Skoda Fabia, Skoda Octavia są wciąż bardzo często spotykane na trasach – czy to jako klasyki, czy to jako nowoczesne auta dostosowane do współczesnych warunków.

Samochody osobowe Skoda

Niewątpliwie markę tę kojarzymy przede wszystkim z wysokiej klasy pojazdów osobowych. Mowa tu o Skodzie Fabii, Skodzie Scali, Skodzie Octavii i Skodzie Suberb. Każdy z nas miał styczność z przynajmniej jednym z tych modeli. Są to serie, które od lat pojawiają się na rynku i nie zamierzają prędko z niego schodzić – przynajmniej dopóki istnieje na nie popyt. Poza modelem Scala, który jest dosyć świeżym odkryciem rynku europejskiego, powstał w roku 2019.

Samochody SUV i crossover Skoda

Chociaż Skoda znana jest raczej z modeli osobowych, dostępne są w jej ofercie także modele, które znakomicie sprawdzają się w realiach współczesnego rynku. Dziś panuje moda na SUV-y i crossovery. Dlatego też Skoda zdecydowała się na wydanie kilku takich modeli – w tym Skoda Kamiq, Skoda Karoq, czy Skoda Kodiaq. Są to nazwy, które jeszcze nie zakorzeniły się w naszej świadomości tak mocno jak np. Skoda Octavia, jednak niewykluczone, że w niedługiej przyszłości będziemy słyszeć o nich więcej. Starsze modele o nieco większych gabarytach, które znajdziemy w ofercie Skody, to np. Skoda Roomster i Skoda Yeti.

Samochody elektryczne Skoda

Jak na europejską spółkę przystało, Skoda musiała wdrożyć do swojej oferty także auta z napędem elektrycznym. W tym momencie produkowany jest jeden model – mowa tu o Skodzie Enyaq iV, jednak pomimo stosunkowej „świeżości” w tym obszarze rynku (choć w 2019 produkowany jest także Citigo-e IV), marce udało się stworzyć samochód, którym interesuje się naprawdę wielu kierowców. Skoda Enyaq iV to model z 2020 roku, ciężko jest znaleźć auto używane z tej serii.

Fabryki marki Skoda

Firma Skoda posiada fabryki w Czechach, Polsce (w Poznaniu), Bośni i Hercegowinie, na Ukrainie, w Indiach, w Kazachstanie, w Chinach, w Rosji i na Słowacji.

.

.

5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj