SPOTAWHEEL 365 OFFER
WITAMY ROK 2021
1825
RABATU NA WSZYSTKIE
NASZE AUTA
OFERTA WAŻNA DO 31 STYCZNIA
* Promocja dotyczy wszystkich transakcji zawartych do 31 stycznia 2021 włącznie. Rabat nie łączy się z innymi ofertami lub promocjami.

Kiedy powstał pierwszy samochód Renault?

Koncern Renault od lat utrzymuje bardzo wysoki poziom sprzedaży. Jego auta cenimy zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Jego historia zaczęła się od modelu Renault Voiturette, który był jednym z pierwszych pojazdów tego typu w historii. Dowiedz się więcej na temat aut tej marki!


Czytaj więcej

Ostatnio sprzedawane certyfikowane samochody

Dlaczego warto postawić na Renault w spotawheel.pl?

Nasz serwis to miejsce, w którym możesz znaleźć auto idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Każdy samochód, który trafia do nas na stronę, przechodzi bardzo szczegółową analizę techniczną. Ma ona wykryć wszystkie potencjalne usterki – nawet te, które przeważnie są pomijane przez mechaników w standardowych warsztatach. Wiemy dokładnie, jakie auto jest sprzedawane na naszej stronie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat danego modelu, możesz otrzymać kompletny raport, zdjęcia, a nawet wideo, które najlepiej ukażą Ci stan techniczny samochodu. Wszystkie usterki są naprawiane przez naszych ekspertów.

W spotawheel.pl procedura sprawdzania pojazdu jest niezwykle szczegółowa. Dlatego wiemy, że samochód, który trafi do Ciebie, będzie prezentował znakomity stan techniczny. Oferujemy więc dodatkowo nawet 5-letnią gwarancję i 7 dni na bezproblemowy zwrot, jeśli samochód Cię nie zadowoli. Bez podawania powodu!

Renault – producent z bogatą historią

Renault to producent, który bardzo intensywnie starał się połączyć marketing ze sprzedażą od najwcześniejszych lat swojego funkcjonowania. W pierwszych latach XX wieku takie podejście było bardzo nieoczywiste. Firmę stworzyła trójka braci, z czym wiąże się zresztą pewna tragiczna historia. Louis, Marcel i Fernand Renault byli osobami, które łączyły pasję do samochodów z biznesowym podejściem. Efektem tego było zaangażowanie się w wyścigi samochodowe. Dla Renault ten sektor motoryzacji zawsze, przez cały czas istnienia marki, miał kluczowe znaczenie. Niestety Marcel Renault zginął w trakcie wyścigu po Francji w roku 1903. Fernand Renault odszedł z firmy wkrótce potem, a sterami zajął się już na dobre Louis. 

Pojazdy tej marki były wykorzystywane podczas wojen i cieszyły się znakomitą opinią. Przez wiele lat Renault było postrzegane jako dobro narodowe – z marką związane były bardzo silne uczucia Francuzów. Firma od lat ma wkład w rozwój historii Francji – zarówno ekonomiczny, jak i technologiczny.

Popularne modele Renault

W historii marki Renault było wiele aut, które skradły serca kierowców na całym świecie – chociażby Twingo czy Kangoo, które do tej pory systematycznie są odświeżane i rozwijane w kolejnych generacjach. Renault posiada jednak bardzo bogatą ofertę pojazdów o różnym przeznaczeniu.

SUV-y i minivany Renault

Wśród modeli typu SUV warto wymienić przede wszystkim model Renault Kadjar, Renault Koleos, Renault Captur i Renault Espace. To bardzo masywne, ciekawe stylistycznie i gotowe do jazdy w każdych warunkach pojazdy. Z minivanów Renault szczególną uwagę klientów zwracają modele Renault Scenic i Renault Kangoo.

Samochody osobowe Renault, które obecnie znajdują się w produkcji

Wśród wysokiej klasy aut Renault nie można nie wymienić modeli takich jak Renault Twingo, Renault Laguna, Renault Clio czy Renault Talisman. Legendarną renomą cieszy się także Renault Megane, prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów tej francuskiej marki.

Elektryczne auta Renault

Podobnie jak wszyscy inni producenci z Europy, również Renault, inwestuje w elektryki. Póki co najbardziej charakterystycznym modelem tej marki jest Renault Zoe – bardzo atrakcyjny cenowo EV. Niestety, póki co na próżno szukać go na rynku wtórnym – wierzymy, że jednak w krótkiej przyszłości się to zmieni. A wtedy specjaliści ze spotawheel.pl będą na to gotowi!

Gdzie znajdują się fabryki koncernu Renault?

Firma Renault posiada ogromną ilość fabryk na terenie Francji. To ogromny gracz z tego państwa, który zdecydowanie dokłada się do zatrudnienia ogromnej ilości ekspertów na europejskiej ziemi. Natomiast nie jest to jedyny kraj, w którym znajdują się zakłady Renault. Na terenie Europy spotkamy je także w Belgii, Hiszpanii, Rumunii i Słowenii. Z bardziej egzotycznych krajów, w których Renault produkuje swoje pojazdy, warto wymienić Maroko, Algierię, Turcję, Chiny, Indie, Koreę Południową czy Brazylię. Renault tworzy modele aut nie tylko z myślą o odbiorcy europejskim, ale także tym z Azji i Ameryki Południowej.


5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj