Często zadawane pytania

Kim jesteśmy i jak kupić auto w Spotawheel

Spotawheel - kim jesteśmy?

W Spotawheel kupujemy i sprzedajemy używane samochody w zupełnie inny sposób – łatwiejszy, bardziej zrozumiały, przejrzysty, bez zbędnych lub ukrytych kosztów dla kupującego i sprzedającego..

Zamiast luksusowych showroomów stawiamy na mechaników i entuzjastów, pasjonatów motoryzacji, ludzi którzy zrobią wszystko aby znaleźć najlepsze samochody na rynku.

Spotawheel chroni kupującego na każdym etapie procesu zakupowego. Nasz Klient ma dostęp do pełnej informacji na temat danego auta, ponieważ krok po kroku przeprowadzamy go przez skomplikowaną specyfikację techniczną w sposób prosty i przyjazny. Dodatkowo każdy raport, jakim dysponujemy na temat danego auta, przekazujemy Klientowi w formie pisemnej.


Poznajcie nas

Czym wyróżnia się Spotawheel?

  1. W Spotawheel wybieramy tylko te pojazdy, które zdołają przejść przez najbardziej surowy i szczegółowy przegląd na rynku, podczas którego dokonujemy szczegółowej weryfikacji ponad 200 punktów auta, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Przegląd taki przechodzi każde auto, które przygotowywane jest do sprzedaży.
  2. Do momentu sprzedaży auto pozostaje u swojego właściciela. Spotawheel nie bierze aut w komis.
  3. Każde auto dostępne w naszych Centrach Jazd Testowych Spotawheel można sprawdzić wypróbować osobiście zarówno na placu, jak i podczas jazdy po mieście.
  4. Po zakupie auta w przypadku zakupu online, klientom przysługuje prawo zwrotu w przypadku zakupu zdalnego - do 14 dni lub do 300 km. W przypadku zakupu stacjonarnego w naszej siedzibie, klientowi przysługuje wymiana samochodu - bez żadnych dodatkowych kosztów. Daje to możliwość sprawdzenia auta w trasie i ostatecznego utwierdzenia się w swojej decyzji.

Dzięki naszej wiedzy i technologii jesteśmy w stanie zaoferować na naszej platformie internetowej najlepszy wybór aut klientom z całego kraju. Nasz doświadczony zespół służy wsparciem i pomocą podczas wyboru samochodu i przeprowadzi klienta sprawnie przez proces finansowania i odbioru auta.

Nasze wartości to: transparentność, jakość i prostota.

Nasza wizja to uczciwy rynek samochodów używanych w Polsce.

Dane przedsiębiorstwa

Operatorem Spotawheel.pl jest Autosp Pol sp. z o.o. NIP 5252783576, KRS 0000776623, z siedzibą przy ul. Łączyny 4, 02-820 Warszawa.

Nieustannie dążymy do tego, aby nasza oferta samochodów cieszyła się jak najlepszą opinią. Nasze auta mają poświadczony przebieg, udokumentowaną historię serwisową i przechodzą rygorystyczne badania.

W razie potrzeby istnieje możliwość dodatkowego sprawdzenia samochodu u wybranego przez siebie mechanika lub zaprzyjaźnionym warsztacie.

Czy w Spotawheel mogę oddać mój samochód w rozliczeniu?

Oczywiście. Każde auto można rozliczyć w drodze wymiany auta. Wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu zgłoszeniowym i podać parametry auta, które klient chce zostawić w rozliczeniu.

W celu omówienia szczegółów wymiany zachęcamy do kontaktu pod numerem 22 153 0076

Siedziba Spotawheel

Naszych klientów zapraszamy do Centrów Jazd Testowych Spotawheel, gdzie można sprawdzić wybrane auto i obejrzeć je osobiście.

Centrum Spotawheel Janki k/Warszawy Mszczonowska 3a, 05-090 Janki

Spotawheel jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki w internecie. Zapraszamy do wizyty na stronie internetowej Spotawheel.pl - gdziekolwiek jesteś, przed ekranem komputera, z telefonem w dłoni - znajdziesz nas bez problemu.

Zapraszamy do odwiedzin w naszych siedzibach, gdzie zaopiekuje się Wami zespół handlowców. Reszta zespołu jest w terenie. Wybiera codziennie najlepsze samochody używane lub dostarcza je Wam pod dom.

Pochodzenie i historia samochodów

Wszystkie używane samochody Spotawheel posiadają komplet dokumentacji dotyczącej historii serwisowania, pochodzenia, własności/dokumentów. Auta sprawdzamy w bazach upoważnionych do tego instytucji. Zachęcamy również klientów do sprawdzenia raportów samochodów na podstawie numeru VIN.

Czy sprzedajecie auta powypadkowe?

W Spotawheel nie sprzedajemy aut, które w przeszłości uczestniczyły w poważnym zdarzeniu drogowym, skutkującym naruszeniem jego konstrukcji. Przed zakupem auta przeprowadzamy jego szczegółowy przegląd, aby upewnić się co do jego bezpieczeństwa i stanu faktycznego.

Czy mogę się umówić na jazdę testową i zobaczyć samochód?

Oczywiście! Zapraszamy do skorzystania z formularza rezerwacji jazdy testowej, dostępnego na naszej stronie. Wybierz dogodny dla Ciebie dzień i godzinę, a my będziemy na Ciebie czekać w jednej z naszych lokalizacji: w Warszawie lub w Katowicach.

Jeśli nie możesz umówić się na jazdę testową, zawsze możesz kupić auto online i wypróbować je przez 14 dni lub 300 km. Jeśli uznasz, że do siebie nie pasujecie, możesz zwrócić nam auto bez podania żadnej przyczyny.

Czy mogę sprawdzić wasz samochód u swojego mechanika lub warsztacie?

Spotawheel udostępnia klientom raport z kontroli 200 elementów, w którym znajdują się szczegóły dotyczące stanu auta. Auto można również sprawdzić u wybranego mechanika lub w wybranym przez siebie warsztacie.

Czy za samochód mogę zapłacić gotówką?

Tak, za wybrane auto można zapłacić gotówką w pełni, w formie szybkiego przelewu lub płatności kartą.

Jeśli klient preferuje płatność gotówką na miejscu i nie może dokonać płatności kartą, możemy np. wraz z klientem podjechać do punktu wpłat lub do banku, gdzie klient będzie w stanie zapłacić gotówką.

Czy akceptujecie weksle?

W Spotawheel nie operujemy na podstawie weksli. Nasze auta można kupić za gotówkę lub skorzystać z dostępnych u nas form korzystnego finansowania: kredytu, leasingu lub wynajmu długo- i krótkoterminowego.

Wysokość rat i zaliczki

Współpracujemy z wszystkimi dużymi bankami w Polsce. Finansowanie auta można rozłożyć nawet na 120 miesięcy, a o wysokości wpłaty początkowej decyduje klient na podstawie swojej zdolności kredytowej.

Nasze procedury weryfikacji oceny kredytowej są proste i szybkie. Aby poznać więcej szczegółów dotyczących opcji finansowania samochodu, prosimy o kontakt pod numerem 22-125-5091

Jakie dokumenty są wymagane do udzielenia kredytu?

Aby rozpocząć procedurę weryfikacji zdolności kredytowej, w wielu przypadkach wymagane są jedynie :

  • Wyciąg bankowy za ostatnie 3 miesiące
  • Dowód tożsamości

W wybranych przypadkach (np. niedawno założona firma) mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty.

.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących opcji finansowania samochodu, prosimy o kontakt pod numerem 22-125-5091

Jakie są dostępne opcje płatności?

Naszym klientom oferujemy możliwość płatności kartą kredytową, przelewem bankowym, gotówką albo przez połączenie tych metod

Istnieje również możliwość uzyskania finansowania (kredyt, leasing, wynajem) w ramach naszej współpracy z największymi polskimi bankami. Aby poznać więcej szczegółów dotyczących opcji finansowania samochodu, prosimy o kontakt pod numerem 22-125-5091

Kiedy otrzymam auto od momentu zapłaty?

Od momentu wpłynięcia gotówki wydajemy auto w tym samym dniu (z wyłączeniem soboty i niedzieli). Auta są wydawane Klientom po przejściu ostatniej procedury sprawdzającej i gruntownym odświeżeniu wnętrza i zewnętrza.

Możecie dostarczyć mi samochód pod wskazany przeze mnie adres? Ile kosztuje taka usługa?

Jeśli zdecydujesz się na zakup online, dostarczymy Ci auto pod dom bezkosztowo.

Auta dostarczamy również w przypadku wynajmu. Koszt tej usługi to 500 zł.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących odbioru samochodu, prosimy o kontakt pod numerem 22-125-5091

Kim są mechanicy i entuzjaści samochodowi?

Nasz zespół tworzą między innymi doświadczeni mechanicy samochodowi, którzy troszczą się o wszystkie auta w naszym Centrum Przygotowania Samochodów.

Entuzjaści samochodowi to pasjonaci motoryzacji, którzy służą naszym klientom pomocą przy przeprowadzeniu jazdy testowej.

Dysponują oni również szczegółowymi informacjami o samochodach z naszej oferty i chętnie podzielą się szczegółami z klientami.


Na sprzedaż

Jak sprzedać samochód w Spotawheel?

Zapraszamy do skorzystania z formularza sprzedaży na naszej stronie internetowej. Wystarczy podać niezbędne dane i jeśli samochód spełnia nasze kryteria, otrzymasz wstępną wycenę online.

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie samochodu przez rzeczoznawcę Spotawheel. Można to zrobić w jednym z naszych punktów inspekcji lub we wskazanym przez Ciebie miejscu.

Aby dowiedzieć się szczegółów, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 153 0076

Jak długo trwa inspekcja techniczna?

Nasza inspekcja trwa zazwyczaj około 60 minut i może zostać wykonana zarówno w wybranej przez Ciebie lokalizacji jak i w jednym z naszych punktów, w zależności od tego, która opcja jest dla Ciebie bardziej wygodna.

Inspekcja jest niezbędnym etapem procesu sprzedaży auta, ze względu na potwierdzenie jego stanu technicznego, od czego uzależniamy ostateczną wycenę.

Czy mogę wymienić mój stary samochód na nowszy?

Po otrzymaniu wyceny przygotowanej przez naszych specjalistów, możesz zdecydować się na zwyczajną sprzedaż Twojego samochodu lub też możliwość pozostawienia go w rozliczeniu oraz wyboru modelu z naszej bogatej oferty..

W naszym katalogu znajdziesz w pełni sprawdzone, certyfikowane auta z gwarancją.

Jak Spotawheel wyceni mój samochód?

Cena samochodu wynika z analizy trzech czynników, stanu stwierdzonego w wyniku naszego przeglądu, cen kupna/sprzedaży Eurotax jak też popytu na konkretny model na podstawie ruchu na różnych witrynach internetowych z ogłoszeniami.

Ceny, które proponujemy właścicielom są optymalne i dużo wyższe od cen innych dealerów.

Czy kupicie auto, które wciąż znajduje się w kredycie lub leasingu?

Jeżeli nabyłeś auto na kredyt, możesz je nam bez problemu sprzedać, pod warunkiem że samochód spełnia nasze kryteria dotyczące kondycji technicznej.

Kwestia leasingu wygląda inaczej, ponieważ formalnie właścicielem auta jest leasingodawca, czyli instytucja finansująca leasing.

Mam starszy samochód. Czy będziecie nim zainteresowani?

Wszystko zależy od stanu samochodu, przebiegu oraz jego popularności rynkowej. Nie wykluczamy zakupu aut starszych, o ile reszta czynników będzie spełniać nasze kryteria.

Aby upewnić się, czy będziemy mogli kupić Twoje auto, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 153 0076

Kim są mechanicy dokonujący inspekcji?

Nasz zespół tworzą między innymi doświadczeni mechanicy samochodowi, którzy zapewniają rzetelny i fachowy przebieg inspekcji, dzięki której bez żadnych dodatkowych kosztów można przekonać się o faktycznym stanie auta.

Współpracujemy również z partnerską siecią mobilnych inspektorów, którzy w naszym imieniu dokonują inspekcji aut we wskazanym przez klientów miejscu

Inspekcje przeprowadzane na miejscu oraz u klienta odbywają się z dopełnieniem wszelkich standardów Spotawheel.

Jak umówić darmową inspekcję auta?

Na taką inspekcję możesz umówić się zarówno telefonicznie, korzystając z naszej infolinii, jak i kontynuując formularz online.

Dzięki temu nie będziesz musiał czekać w kolejce – przyjeżdżasz o umówionym terminie i przegląd jest wykonywany od ręki.

Wystarczy jedynie podać w formularzu wyceny auta online swoje dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować i umówić najdogodniejszy dla Ciebie termin.

Czy muszę być obecny podczas przeglądu technicznego?

Będziecie potrzebni na początku i na koniec przeglądu, niekoniecznie przez cały czas jego trwania. Przegląd techniczny trwa około 60-75 minut.

Mam już wyniki inspekcji. Co dalej?

Mamy już darmową inspekcję auta, znamy jego wartość i proponowaną wycenę. W dalszym ciągu ten proces nic nie kosztuje. Decyzja o sprzedaży auta należy do Ciebie. Pamiętaj, że na każdym etapie procesu, w Spotawheel dokładamy wszelkich starań, aby oznaczał on dla Ciebie maksymalny komfort, minimum wysiłku i zero stresu. Dlatego też myślimy o Tobie również po sprzedaży auta – do domu wracasz taksówką na nasz koszt.