Happy Valentine's Day
3000
KORZYŚCI do

* Oferta jest ważna do 25 lutego 2021 oraz nie łączy się z innymi ofertami lub zniżkami.

Zobacz sugestie, które mogą Cię zainteresować!

Ostatnio sprzedawane certyfikowane samochody

Dlaczego warto kupować pojazdy Honda w spotawheel.pl?

Decydując się na zakup samochodu, bardzo często zastanawiamy się nad wyborem używanego egzemplarza. Fakt ten nie może nikogo dziwić, ponieważ jest to sposób na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki – samochody najwięcej swojej wartości tracą w ciągu pierwszych kilku lat eksploatacji. Niestety dla bardzo wielu osób zakup używanego auta kojarzy się z różnego rodzaju przekrętami związanymi z przebiegiem, historią serwisową czy wypadkową. Wybierając samochód spośród setek dostępnych w serwisie spotawheel.pl, będziemy mieć pewność, że trafimy na pojazd z przejrzystą historią oraz znanym, udokumentowanym i zweryfikowanym przebiegiem. Już teraz sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy pewni, że znajdziesz w niej coś dla siebie. 

Przed przekazaniem kluczyków do Twojego wymarzonego auta, dokładnie sprawdzamy jego stan techniczny oraz dokonujemy niezbędnych napraw. Wszystko po to, abyś otrzymał całkowicie sprawny pojazd, którym bez obaw będziesz poruszał się każdego dnia. Wszystkie oferowane przez nas samochody objęte są 5-letnią gwarancją, a w ciągu tygodnia od zakupu możesz zwrócić wybrany przez siebie egzemplarz bez podawania przyczyny!

Honda – marka, która powstała dzięki pasji młodego Japończyka

Koncern Honda został założony 24 września 1948 roku, jednak jego historia rozpoczęła się tak naprawdę 18 lat wcześniej. W 1930 roku 25-letni wówczas Sōichirō Honda postanowił rozwinąć swoją pasję związaną z mechaniką, którą zaszczepił w nim w młodości ojciec. To właśnie wtedy powstała pierwsza fabryka produkująca pierścienie tłokowe. Sōichirō Honda mógł sobie na to pozwolić, ponieważ rok wcześniej sprzedał patenty na metalowe szprychy do pojazdów dwukołowych. Po kilkunastu latach działania dobrze prosperującej fabryki, w 1945 roku postanowił ją sprzedać marce Toyota i skupić się na czymś bardziej ambitnym – założyć firmę sygnowaną własnym nazwiskiem. 

Już po dwóch latach od założenia Hondy na rynek wprowadzony został pierwszy jednoślad. Był to rower z napędem elektrycznym, który skradł serca Japończyków. W 1948 roku firma zmieniła nazwę na Honda Motor Co Ltd. i rozpoczęła produkcję skuterów spalinowych na dużą skalę. Rok później zaprezentowano jednostkę dwusuwową o mocy 2,5 koni mechanicznych, który mógł być stosowany w pompach wodnych, napędach łódek oraz ciągnikach rolniczych. W 1959 roku rozpoczęto produkcję sportowego modelu S500, a w 1965 roku rozpoczęła się dobra passa koncernu w wyścigach Formuły 1, która pewnie trwałaby po dziś dzień, gdyby nie kryzys w 2008 roku i wycofanie się marki z tego typu zawodów.  

W 1971 roku rozpoczęto produkcję innowacyjnego motocykla z silnikiem CVCC i biegiem wstecznym, natomiast w 1972 roku do sprzedaży trafił pierwszy pełnoprawny samochód kompaktowy – model Civic produkowany do dzisiaj. W 1981 roku marka jako pierwsza zastosowała w swoim samochodzie nawigację pokładową, opartą na danych zapisanych w pamięci i systemie żyroskopów. W 1988 roku Honda jako pierwsza na świecie zaprezentowała jednostkę VTEC, posiadającą system elektronicznie sterowanych faz rozrządu. W 1997 roku wprowadziła do sprzedaży pojazdy elektryczne – model EV Plus, a rok później pierwszy pojazd zasilany gazem CNG. W 2003 roku miała miejsce prawdziwa rewolucja w świecie silników diesla, kiedy to marka przedstawiła dynamiczną jednostkę, charakteryzującą się niezwykłą trwałością i dynamicznością. Obecnie Honda zatrudnia ponad 200 tysięcy osób na całym świecie i co roku prezentuje przynajmniej jeden nowy model samochodu. 

Honda – najpopularniejsze modele

Nie da się ukryć, że Honda jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Niezwykłą popularnością wśród kupujących cieszy się model Civic, który doczekał się już dziesięciu generacji, a jedenasta ma zostać wprowadzona do sprzedaży wiosną 2021 roku. Klienci również chętnie wybierają takie modele jak Honda HR-V czy Honda Jazz. Dużym uznaniem cieszy się również SUV o oznaczeniu CRV.

Fabryki Hondy – gdzie je znajdziemy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie produkowane są pojazdy marki Honda? Koncern posiada obecnie 60 fabryk zlokalizowanych na całym świecie. Poza 10 zakładami w Japonii marka produkuje m.in. w Brazylii, Chinach, na Filipinach, w Indiach, Indonezji, Kanadzie, Meksyku, Malezji, Pakistanie czy w Turcji. W Europie obecnie jedyną działającą fabryką Hondy jest ta we Włoszech, gdzie składane są motocykle. W związku z kryzysem na rynku motoryzacyjnym związanym z pandemią koronawirusa, początkiem 2021 roku zamknięta została fabryka w brytyjskim Swindon, gdzie budowane były takie modele jak Accord, Civic czy Jazz. 


Dlaczego powinienem kupić używaną Hondę?

Honda jest jednym z największych producentów samochodów, znanym z ekonomicznych, utrzymujących wartość i niezawodnych samochodów. Auta tej marki są bezpieczne oraz ciekawie zaprojektowane, a w przypadku najnowszych modeli są również przyjazne dla środowiska.

Czy samochody Hondy są niezawodne?

Podobnie jak pozostali japońscy konkurenci, samochody marki Honda są powszechnie znane z wysokiej niezawodności, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych kosztów serwisu oraz braku problemu z późniejszą odsprzedażą. 

Należy jednak pamiętać, że zakup używanej Hondy z niesprawdzonego źródła zawsze obarczony jest ryzykiem. Dlatego warto wybrać Spotawheel, gdzie poza pisemną inspekcją techniczną oferujemy także zwrot pieniędzy za auto do 7 dni od zakupu oraz do 5 lat gwarancji. Sprawdź więcej tutaj

Co oznacza logo Hondy?

Logo Hondy, czyli duże “H”, wywodzi się od pierwszej litery nazwiska założyciela firmy. Litera “H” jest szersza u góry i węższa na dole, przez co boczne ramiona wydają się rozszerzać w kierunku nieba. Jest to odzwierciedlenie międzynarodowego sloganu Hondy “The Power of Dreams”, czyli “Siła Marzeń”.

Czy mogę kupić Hondę z dogodnym finansowaniem?

Możesz wybrać Hondę z dogodnym dla siebie finansowaniem. W Spotawheel, w zależności od konkretnego egzemplarza, oferujemy zarówno kredyt jak i leasing. Możesz wybrać opcję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Więcej o warunkach finansowania dowiesz się tutaj

Jacy są oficjalni importerzy/dealerzy Hondy w Polsce?

Oficjalnym importerem Hondy w Polsce jest Honda Motor Europe Limited

Do dealerów Hondy należą m.in.: Aries Motor, AutoWitolin (Warszawa), Daszuta (Olsztyn), Cichoński (Kielce), JKK Moto (Katowice), Karlik Malta (Poznań), Krężel & Krężel (Kraków), Sigma Car (Rzeszów), Żagiel Auto (Lublin), Kemag (Bielsko Biała), Igmar AD Plus (Słupsk), Auto Gdańsk (Gdańsk)

5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj