22-125-5091

Filtrowanie

Aktywne filtry: 1

Marka/ Model

Fiat
  • fiat logo
    Fiat
  • Model

Cena

Nadwozie

Rok produkcji

Rodzaj paliwa

Skrzynia biegów

Przebieg

Pojemność silnika

Inne cechy

Styl

Ilość drzwi & miejsc

Klasa Euro & Emisja CO2

Zastosowanie

Używane Fiat

Wyniki: 8
Sortowanie

Dlaczego Spotawheel

Image showing cars and a promo message

Fiat w spotawheel.pl – dlaczego warto?

Kupno używanego samochodu to rozwiązanie, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród wielu kierowców. Duża część osób, chcąc zaoszczędzić trochę pieniędzy, często poszukuje wymarzonego pojazdu na rynku wtórnym, na którym bardzo często można znaleźć naprawdę interesujące modele. Niestety zdarzyć się może, że zakupiony pojazd będzie uszkodzony bądź kradziony. Oszustów nie brakuje, zatem naprawdę warto uważać. Decydując się na zakup pojazdu używanego za pośrednictwem naszego serwisu spotawheel.pl, ryzyko niezadowolenia z samochodu spadnie do minimum. Każde z oferowanych przez nas aut jest szczegółowo sprawdzane, badane i testowane, a ich historia jest nam w stu procentach znana. Nie ma mowy o tuszowaniu informacji, problemów czy usterek.

Tym, co liczy się dla nas najbardziej, jest zaufanie klientów. Dlatego też samochody, które znajdziesz w naszej ofercie, objęte są gwarancją aż do pięciu lat! A w przypadku zmiany decyzji dotyczącej zakupu masz pełne prawo na szybki i bezproblemowy zwrot w terminie do siedmiu dni.

Krótka historia Fiata – jak wyglądał rozwój marki?

Za oficjalną datę powstania przedsiębiorstwa Fiat uważa się 11 lipca 1899 roku. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Firma wyrobiła sobie renomę na całym świecie, a poszczególne modele są przez wszystkich bardzo chętnie wybierane. Fiat ma ogromne znaczenie również dla Polski. W 1973 roku w Bielsku-Białej, a niedługo potem również w Tychach, rozpoczęła się produkcja modelu 126p, który uważany przez wielu jest za pojazd kultowy. Po ogromnym sukcesie modelu 126p oraz większego 125p, w Polsce w następnych latach produkowane były takie modele jak Fiat Cinquecento, Seicento czy Fiat Panda. W 2014 roku włoskie przedsiębiorstwo poinformowało o zakończeniu procesu przejmowania koncernu Chrysler, czego wynikiem było powstanie spółki o nazwie Fiat Chrysler Automobiles.

Najpopularniejsze modele Fiata

Fiat 126p to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych modeli marki. Chyba nie ma osoby, która by nie kojarzyła, jak wygląda słynny maluch. Może więc zdziwić fakt, że to wcale nie on przyczynił się do ogromnego sukcesu. Samochody, które pomogły firmie zdominować rynek, to przede wszystkim te, które znajdowały się w segmencie A i B. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się modele takie jak Fiat Uno lub Fiat Seicento. Dużym zaskoczeniem było powrót Fiata 500 w 2007 roku, który dostępny był w wielu wersjach nadwoziowych, m.in. jako przedłużony Fiat 500L czy nawiązujący do terenówki Fiat 500X. Wśród innych najciekawszych modeli marki należy wskazać także na Fiata Tipo, którego powrót nastąpił w 2015 roku. Warto zaznaczyć, że od 2021 roku Fiat wchodzi w skład utworzonego konglomeratu Stellantis, który stał się wielką grupą przemysłową z branży motoryzacyjnej.

Gdzie produkowane są modele Fiata?

Wśród europejskich fabryk FCA w 2018 roku Polska znalazła się na drugim miejscu,  jeśli chodzi o ilość wyprodukowanych samochodów osobowych i aż 99% tych pojazdów trafiło na rynki zagraniczne. Państwa, które mogą pochwalić się bardzo wysoką sprzedażą samochodów FCA, to oczywiście Włochy, Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Hiszpania. Wyprodukowane modele eksportowane były także do Belgii, Japonii, Holandii, Austrii i na Litwę. Wśród największych fabryk Fiata znajduje się polski zakład zlokalizowany w Tychach.


FAQ

Dlaczego powinienem kupić używanego Fiata?

Czy Fiaty są niezawodne?

Czy mogę kupić Fiata z dogodnym finansowaniem?

Czym jest Fiat Abarth?

Co oznacza nazwa Fiat?

Jacy są oficjalni dealerzy/importerzy Fiata w Polsce?