22-125-5091
Porównanie samochodów : 0 / 2

Filtrowanie

Aktywne filtry: 2

Cena

Rok produkcji

Skrzynia biegów

Przebieg

Pojemność silnika

Ilość drzwi & miejsc

Zastosowanie

Używane Skoda Citigo

Wyniki: 1

Otrzymuj najnowsze oferty i informacje o interesujących Cię autach.

Zobacz sugestie, które mogą Cię zainteresować!

Wyniki: 1

Używana Skoda Citigo - dlaczego warto ją kupić?

Skoda ma długą tradycję w produkowaniu aut oferujących dobrą jakość wykonania i przestronne wnętrze. Od Fabii po Octavię i Superba, wspólnym mianownikiem jest idea „jak najwięcej sanochodu w cenie, jaką płacisz”.

Trzymając się tego założenia, Skoda dość długo omijała segment najmniejszych miejskich aut. Aż do 2011 roku, gdy pojawiła się Skoda Citigo. Jest to bliźniaczka dwóch innych modeli spod znaku VAG - Volkswagena Up!-a  i Seata Mii. Na tle rodzeństwa wyróżnia się bardziej przystępnymi cenami. Do tego jest to auto z całkiem przestronną (jak na swoją klasę) kabiną i przyzwoitą wielkością bagażnika. 

Skoda Citigo 

Roczniki: 2012,2013,2014,2015,2016,2017 (facelift), 2018, 2019


Tworząc Skodę Citigo czeski koncern nie tylko zdecydował się na wejście do kategorii miejskich mikrusów, ale także wprowadził do swojej oferty po raz pierwszy w historii auto 3-drzwiowe. 

Skoda Citigo jest bliżniakiem Volkswagena Up! i Seata Mii, nie dziwi więc zewnętrzne podobieństwo tych trzech modeli. Jednak w odróżnieniu od rodzeństwa Skoda posiada sprzodu dość duży grill a w 3-drziowej odmianie linia tylnej szyby pozostaje prosta (w trzydrzwiowym VW Up! linia tylnej szyby unosi się ku górze). W odróżnieniu od niemieckiego odpowiednika mniejsza jest powierzchnia przeszklenia klapu bagażnika. 

W małym nadwoziu (3563 mm długości, 1645 mm szerokości, 1478 mm wysokości) udało się wygospodarować spore (jak na tę klasę) wnętrze. Bez ścisku mogą podróżować w nim cztery dorosłe osoby a bagażnik ma pojemność 251 litrów, co jest też niezłym wynikem. 

Oczywiście osiągi nie są priorytetem w segmencie małych samochodów miejskich, ale w przypadku Skody Citigo nie są one złe. W zamian za małą pojemność skokową oraz dość umiarkowaną moc (60 KM) zyskujemy niskie spalanie na poziomie niecałych 6 litrów “na setkę”. 

W 2017 roku Citigo przeszło kurację odmładzającą, w ramach której przeprojektowano grill, przedni zderzak (nowe światła przeciwmgielne) oraz dodano nowediodowe światła do jazdy dziennej z funkcją doświetlania zakrętów. 

Na rynku wtónym poza wersją benzynową można znaleźć także auta z napędem LPG oraz CNG. Ta ostatnia jest nieco mocniejsza (68 KM) i ma jeszcze niższe spalanie (ok. 5,2 l/100 km). Jest jednak rzadkością w Polsce. Tak samo rzadko trafia się ten model ze skrzynią automatyczną. 

W kwestii wyposażenia wersja Ambition daje to wszystko, co niezbędne do wygodnej jazdy. Czyli: manualną klimatyzację (niższe wersje Easy i Active jej nie posiadają), komputer podróży, odtwarzac CD i 6 poduszek powietrznych.