Kia Motors to najstarsza firma motoryzacyjna z Korei Południowej, od 2000 roku należąca do Hyundai Motor Group. Rocznie sprzedaje ponad milion egzemplarzy swoich modeli.

Czytaj więcej
Kia Sportage 1.6 GDI
2012 - 1.591 cc - Benzyna - 140.456 km
PROMOCJA
44.990 zł 44.490
Raport techniczny
lub od 348/miesiąc
Kia Optima 1.7 CRDI
2018 - 1.685 cc - Diesel - Automat - 84.415 km
79.900
Raport techniczny
lub od 663/miesiąc

Ostatnio sprzedawane certyfikowane samochody

Dlaczego powinieneś kupić używane auto marki Kia

Kia swoją działalność w branży zaczęła od produkcji rowerów i motocykli, aby z czasem wypuścić na rynek pierwsze auto – samochód dostawczy.

Konsekwentnie budowała coraz mocniejszą pozycję jako producent samochodów ciężarowych. W końcu przyszedł czas na coś nowego i w 1974 roku Kia pokazała światu pierwszy własny samochód osobowy o nazwie Kia Brisa.

Mimo udanego debiutu sytuacja w firmie była niestabilna, doszło do kolejnych przejęć firmy przez konkurencję, Mazdę, Forda i wreszcie Hyundaia. Ten ostatni pozwolił jej na dynamiczny rozwój i aktualnie Kia działa na kilkuset rynkach i znana jest z tego, że kładzie nacisk na dużą personalizację oferty pod konkretny rynek. Przykładem jest Kia Ceed, która powstała właśnie z myślą o oczekiwaniach europejskiego klienta. Model szybko się przyjął i popularność, która za nim poszła, pozwoliła osiągać coraz lepsze wyniki sprzedażowe.

Kia ma w ofercie auta każdej kategorii, w tym miejskie (Kia Picanto) i kompaktowe. Modele premium tej marki to: Optima (konkurent dla Skody Superb), Stinger (sportowy model, konkurencja dla Audi A5), Sorrento i Sportage (SUV-y i crossovery).

Znajdziemy dla Ciebie odpowiednie auto!
Sprawdzone, z gwarancją i w sam raz na Twoje potrzeby.
Powiedz nam, czego szukasz