SPOTAWHEEL CYBER WEEK
SPOTAWHEEL CYBER WEEK SALES
OSTATNIA  
SZANSA
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
*Oferta jest ważna dla wszystkich transakcji zawartych przed 7.12.2020 i nie może być łączona z innymi promocjami lub rabatami
Akronim SUV pochodzi od terminu "Sport Utility Vehicle" i obejmuje duży, rodzinny samochód, głównie 4x4, który może poruszać się w trudnym terenie, zapewniając jednocześnie komfort na asfalcie. Czytaj więcej

Czym są SUV-y i Crossovery?

Z biegiem lat, jednak i warunki ekonomiczne, a zarazem potrzeby konsumentów zmieniły się stopniowo. Z jednej strony chciano zachować komfort i praktyczność dużych SUV-ów, ale z drugiej strony wymagano większej ekonomiczności i mniejszych rozmiarów dla elastycznego poruszania się po mieście.

I tak narodziła się kategoria Crossovers! Ani napędu na cztery koła, ani ceny premium, ani duża pojemność, czego tradycyjnie wymaga SUV.

Czym jest SUV?

Rozwinięcie skrótu SUV to Sport Utility Vehicle. Tego typu samochody są większe od normalnego auta i charakteryzują się zwiększonym prześwitem. Do tego często można w nich znaleźć dodatki niespotykane w samochodach do codziennego użytku (na przykład napęd 4x4). 

Dlaczego SUV-y są tak popularne?

Obecnie sprzedaż SUV-ów szybko rośnie wraz ze wzrostem ich popularności. W tym rodzaju samochodów pozycja kierowcy jest nieco inna - siedzi on wyżej, przez co ma lepszy ogląd sytuacji na drodze. Do tego jest to klasa samochodów z bardzo urozmaiconą ofertą - od dużych i drogich samochodów po tańsze i praktyczne mniejsze crossovery.

Czym różni się SUV i crossover?

Crossover to samochód łączący cechy auta kompaktowego i SUV-a. W efekcie kierowca zyskuje wyższą pozycję za kierownicą a samo auto ma większy prześwit przy mniejszych rozmiarach i mniejszym spalaniu, typowym dla samochodów kompaktowych.

Czy SUV-y są drogie?

Przy rozpatrywaniu ceny SUV-a musisz wziąć pod uwagę dwa aspekty: cenę zakupu i cenę utrzymania.

W przeszłości SUV był symbolem statusu i zakup tego typu auta wiązał się z dużym kosztem. Obecnie, dzięki popularności tego segmentu kierowcy mogą przebierać w ofertach i każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępność samochodów tego typu jest jeszcze większa na rynku samochodów używanych, gdzie możesz znaleźć swojego SUV-a w cenie, jakiej byś się nie spodziewał/spodziewał.

Dzięki popularności tego segmentu pojawiło się też wiele modeli z silnikami mniejszymi niż w klasycznych SUV-ach, co oczywiście przekłada się na niższe koszty utrzymania.

Czy wszystkie SUV-y mają napęd 4x4?

Mimo, że na początku swojej historii SUV-y występowały jako uterenowione samochody z napędem 4x4, obecnie wiele aut z tego segmentu w ogólnie nie potrzebuje takich dodatków. Jeśli szukasz samochodu do codziennej jazdy, klasyczny napęd na jedną oś całkowicie wystarczy. Do tego oszczędzisz na paliwie i kosztach utrzymania takie auta.
5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj