Kup z dogodnym finansowaniem

Wkład własny

Minimalna 0zł

Maksymalna 40000zł

Miesięczne raty

Minimalna 300zł

Maksymalna 3000zł

ZOBACZ AUTA

Zobacz sugestie, które mogą Cię zainteresować!

Raport techniczny
Dostępny od ręki!
Opel Astra 1.6 CDTI Enjoy
2015 - 1.598 cc - Diesel - 81.902 km
32.900
lub od 292/miesiąc
Zakup Zdalny
Otrzymasz
Raport techniczny
Dostępny od ręki!
Seat Exeo 2.0 TDI CR Style
2009 - 1.968 cc - Diesel - 143.162 km
26.900
Zakup Zdalny
Otrzymasz
Raport techniczny
Dostępny od ręki!
Outlet
Skoda Roomster 1.2 TSI
2014 - 1.197 cc - Benzyna - 74.997 km
28.900
Zakup Zdalny
Otrzymasz
Raport techniczny
Dostępny od ręki!
Kia Rio 1.2 DOHC M
2019 - 1.248 cc - Benzyna - 27.678 km
44.900
lub od 362/miesiąc
Zakup Zdalny
Otrzymasz
Międzynarodowe wyróżnienia,
którym możesz zaufać
badge ft-1000 39 miejsce pośród 1000
przedsiębiorstw w Europie
badge endeavor Part of the
Endeavor Network

Ostatnio sprzedawane certyfikowane samochody

Raport techniczny
Nissan Leaf EV
2018 - Elektryczny - Automat - 22.517 km
SPRZEDANY

Jakie są zalety samochodów z silnikiem elektrycznym?

Do największych zalet aut z silnikami elektrycznymi należy oczywiście ekologiczna praca. Taki samochód nie emituje spalin, a co za tym idzie – jest mniej szkodliwy dla środowiska. Ponadto brak paliwa w baku sprawia, że automatycznie staje się bezpieczniejszy w razie wypadku, ponieważ zminimalizowane jest tutaj ryzyko wybuchu. 

Do niewątpliwych zalet samochodów elektrycznych należy także komfort użytkowania – pojazd w trakcie jazdy jest znacznie cichszy niż samochody z silnikami spalinowymi. Ponadto kierowca nie musi zaprzątać sobie głowy kwestiami takimi jak wymiana oleju czy filtrów. Istotną zaletą są także tańsze koszty utrzymania. Samochód elektryczny w codziennej eksploatacji może okazać się znacznie tańszy niż ten sam model z silnikiem spalinowym. Dodatkowo w Polsce pojazdy te obejmowane są różnego rodzaju programami proekologicznymi, a w wielu polskich miastach pojawiły się strefy, do których mogą wjeżdżać wyłącznie posiadacze aut z silnikiem elektrycznym lub hybrydowym. Największą ofertą aut elektrycznych mogą poszczycić się marki takie jak Renault, Volkswagen, Skoda, Opel, Mercedes czy Peugeot. To one odznaczają się najlepszymi osiągami i jakością. 

Na co zwrócić uwagę kupując używany samochód elektryczny?

Jednym z największych minusów, skutecznie zniechęcających kierowców do zakupu samochodu elektrycznego, jest cena. Mimo iż każdego dnia na rynku pojawiają się nowe modele, wielu potencjalnych właścicieli nie może pozwolić sobie na tak duży wydatek. W takiej sytuacji warto zainteresować się kupnem samochodu elektrycznego „z drugiej ręki”. 

Szukając idealnego auta z silnikiem elektrycznym, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest bateria i stan akumulatorów. Pomimo tego, że są to części objęte gwarancją producenta, z czasem, zwłaszcza podczas wieloletniej, intensywnej eksploatacji, mogą ulec zniszczeniu. Ponadto uszkodzenia baterii zdarzają się także, jeśli auto uczestniczyło w wypadku lub było nieumiejętnie ładowane. Jeśli bateria jest na tyle uszkodzona, że konieczna może okazać się wymiana akumulatora – lepiej zrezygnować z zakupu. Warto zwrócić uwagę także na gniazdo ładowania. W Unii Europejskiej standardowe rodzaje gniazd to Typ 2 oraz Typ 2 Combo, obsługujący funkcję szybkiego ładowania. Jeśli nasz samochód pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, niezbędny może okazać się zakup dodatkowej przejściówki. Ostatni niezwykle istotny aspekt, tak jak w przypadku aut z silnikiem spalinowym, to ogólny stan techniczny i wizualny pojazdu. Kupując nowy samochód, zależy nam na tym, aby był on wolny od wad, uszkodzeń czy skaz.

Dlaczego warto kupić samochód elektryczny w serwisie Spotawheel?

Serwis Spotawheel to platforma dla wszystkich kierowców szukających dla siebie samochodu w korzystnej cenie. Nasi mechanicy szczegółowo i precyzyjnie badają każdy samochód pod kątem technicznym – dogłębnie analizują historię pojazdu, sprawdzają zużycie poszczególnych części, dokładnie testują każdą funkcję, a w razie konieczności – także naprawiają ewentualne usterki. Testy te nie omijają również aut z silnikiem elektrycznym. Ponadto skorzystanie z serwisu to także oszczędność Twojego czasu, jaki z pewnością poświęciłbyś na szukanie odpowiadającego Ci samochodu na giełdach, w komisach czy popularnych portalach ogłoszeniowych. Nie musisz nawet ruszać się z domu! W naszej ofercie dostępna jest możliwość samodzielnego przetestowania samochodu podczas jazdy próbnej, którą możesz odbyć w najdogodniejszym dla Ciebie miejscu. Przekonani o najwyższych standardach udostępnianych przez nas aut, na większość modeli z naszego serwisu udzielamy 5-letniej gwarancji. Ponadto zyskujesz także możliwość bezpłatnego zwrotu samochodu do 7 dni, jeśli nie spełniłby on Twoich oczekiwań.

Czy samochody elektryczne posiadają automatyczne skrzynie biegów?

Samochody elektryczne są pojazdami bardzo zaawansowanymi technologicznie i w dużym stopniu zautomatyzowanymi. Zdecydowana większość modeli nie posiada tradycyjnych skrzyń biegów ze względu na specyfikę tego układu napędowego, w związku z czym nie trzeba w nich zmieniać biegów.

Dlaczego powinienem kupić samochód elektryczny?

Elektryczne samochody oferują zerową emisję i są najtańszą opcją na rynku pod względem kosztów utrzymania. Jest tak ze względu na uproszczoną konstrukcję silnika elektrycznego, jednak trzeba też liczyć się z wyższą ceną zakupu nowego auta, którą częściowo zrekompensować mogą rządowe dodatki i ulgi.

Jak jeździ się samochodem elektrycznym?

Większość samochodów elektrycznych dostarcza moc natychmiastowo i płynnie zarazem nie wydając przy tym dźwięku. Prowadzenie różni się w niewielkim stopniu od prowadzenia tradycyjnego pojazdu, przede wszystkim ze względu pełny moment obrotowy dostępny przez cały czas oraz nisko położony środek ciężkości. 

Wyważenie aut elektrycznych jest związane z bateriami, które najczęściej są umiejscowione w podłodze.

Jaki jest zasięg samochodu elektrycznego?

Zasięg samochodu elektrycznego zależy od wielu czynników takich jak marka, gabaryty oraz rozmiar baterii. Tak więc na jednym ładowaniu można przejechać od 200 do nawet 700 kilometrów.

Jaka jest różnica pomiędzy samochodem elektrycznym a hybrydowym typu Plug-In?

Główna różnica pomiędzy samochodem elektrycznym a hybrydą Plug-In jest taka, że ten pierwszy jest napędzany wyłącznie przez silnik elektryczny, natomiast auto hybrydowe łączy silnik elektryczny oraz spalinowy, jednak również posiada baterie, które można naładować.

Gdzie mogę naładować baterie samochodu elektrycznego?

Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych stale się poszerza, a ich dostępność jest widoczna na specjalnych mapach online, często zintegrowanych z fabryczną nawigacją w takich autach. Najtańszą metodą jest jednak zainstalowanie stacji ładowania w naszych domach.

Czy mogę wybrać się samochodem elektrycznym na wycieczkę?

Wybranie się samochodem elektrycznym w dłuższą podróż wcale nie jest niemożliwe. Najpierw należy jednak sprawdzić zasięg takiego auta i ewentualnie zaplanować postoje na stacjach ładowania znajdujących się na naszej trasie.
5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj