Kup z dogodnym finansowaniem

Kredyt Leasing
Wkład własny

Minimalna wysokość wkładu własnego kredytu wynosi 0zł

Maksymalna 40000zł

Miesięczne raty

Min 300zł

Maksymalna 3000zł

Wkład własny

Minimalna 200zł!

Maksymalna 15000zł

Miesięczne raty

Minimalna 200zł!

Maksymalna 2000zł

Liczba miesięcy Okres

Minimalna 24 okres

Maksymalny 60 miesięcy

ZOBACZ AUTA

Dlaczego warto wybrać Spotawheel

Do 5 lat Gwarancji

Z najlepszą gwarancją na rynku nie musisz się martwić!

Raport z Inspekcji 200+ Punktów

Certyfikowany przez doświadczonych ekspertów

Prawo do zwrotu w ciągu 14 dni

Zwrot pełnej kwoty lub darmowa wymiana

Dogodne Finansowanie

Dostosowane do Ciebie z okresem finansowania do 96 miesięcy

Zakup Zdalny

Na Twoich warunkach z dostawą gdziekolwiek jesteś

Międzynarodowe wyróżnienia, którym możesz zaufać
Financial Times 2021
Lista Financial Times 2021 39. miejsce pośród 1000 najszybciej rosnących przedsiębiorstw w Europie
Global Endeavor Network
Globalna sieć Endeavor Członek międzynarodwej sieci przedsiębiorstw

Dlaczego warto kupić używany samochód ze skrzynią biegów Automat

Samochody ze skrzynią automatyczną

Pierwsza automatyczna skrzynia biegów to wcale nie jest wynalazek XXI wieku. Takie rozwiązania znane były już dekady temu – pierwsze zostało stworzone w 1948 roku. Dziś jednak coraz częściej sięgamy po to rozwiązanie, gdyż jest po prostu wygodniejsze.

Dlaczego warto nabyć samochód ze skrzynią automatyczną z naszego serwisu?

Pojazdy dostępne na naszej stronie zostały sprawdzone w 100% przez ekspertów, którzy dokładnie znają specyfikację danego auta. Poświęcamy każdemu pojazdowi uwagę, która pozwala na naprawienie wszystkich usterek. Mówiąc o czasie – nie mamy limitów, pracujemy, dopóki dany samochód nie będzie nadawał się do sprzedaży. Tym samym wierzymy, że uda nam się dostarczyć najlepsze rozwiązania dla naszych klientów – niezależnie od ich oczekiwań.

Dodatkowo oferujemy na nasze produkty gwarancję, która może wynieść nawet do 5 lat – to zapewnienie, że Twoje pieniądze zostaną dobrze zainwestowane.

Różne modele ze skrzynią automatyczną

Na rynku przybywa modeli ze skrzynią automatyczną. Oto przykładowe pojazdy, które znajdziesz w naszej ofercie.

Skrzynia manualna vs automatyczna

Skrzynia automatyczna pozwala na znacznie lepszy komfort jazdy. Wykorzystuje się ją w pojazdach, które dedykowane są pokonywaniu ogromnych ilości kilometrów z miejsca A do miejsca B. Manualna daje większą precyzję, jednak bardzo często podatna jest na uszkodzenia, trzeba dokonywać stałego jej przeglądu, który nie jest aż tak drogi. Jeśli jednak szukasz czegoś, co zapewni Ci 100% skuteczności na trasie – wybierz auto z manualną skrzynią biegów. Jeśli nie chcesz obciążać swojego mózgu o kolejne zadania – wybierz automatyczną skrzynię biegów.

Dlaczego warto kupić auto używane ze skrzynią automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów może być podatna na sporo usterek. Jednak korzystając z naszego serwisu, możesz liczyć na to, że wszystkie z nich są pod kontrolą. Jeśli występuje jakikolwiek problem w trakcie naszej analizy, od razu reagujemy. Tu nie ma miejsca na sentymentalne podejście do dawnego charakteru pojazdu – nasi mechanicy błyskawicznie wymienią wszystkie części i zaimplementują najlepsze rozwiązania, które ocalą automatyka przed potencjalnymi uszkodzeniami, tym samym czyniąc z niego znacznie bardziej odporne na ząb czasu rozwiązanie od manuala.

Czy automat przekłada się na niższe spalanie?

Automatyczna skrzynia biegów jako szansa na ograniczenie spalania to bardzo długi temat. Jednak coś jest na rzeczy – faktycznie taka instalacja prowadzi do osiągnięcia nieznacznie mniejszego zużycia paliwa w trakcie jazdy w przypadku niektórych pojazdów. Pamiętajmy jednak, że istnieją odpowiednie techniki ekonomicznej jazdy, która wykorzystuje właśnie skrzynię manualną. Jednakże, jeśli nie mamy zamiaru angażować się w tego typu aktywności, a nasz styl jazdy nie jest w 100% czysty – zdecydowanie warto sprawdzić, czy w danym pojeździe lepiej nie radzi sobie automat. Bo choć takich modeli nie ma na rynku aż tak wiele, znalezienie tego właściwego może oznaczać znaczną oszczędność na paliwie.

Czy automatu trzeba się uczyć?

Auta, które korzystają z automatycznej skrzyni biegów, prowadzi się inaczej niż te standardowe. Oznacza to, że trzeba się przez nieco dłuższy moment zastanowić nad tym, w jaki sposób się przemieszczamy, w jakie miejsce chcemy skręcić, jak dokładnie będzie wyglądał nasz manewr poza naszą głową. Z początku musimy więc utrzymywać skupienie i bardzo ostrożnie podchodzić do manewrów. Zasadniczo większości kierowców już po chwili wchodzi to w krew i są w stanie bardzo szybko, komfortowo i precyzyjnie jeździć z wykorzystaniem automatu właśnie.

Czy trzeba w celu nabycia umiejętności jazdy na automacie udawać się do centrum szkoleniowego? Raczej nie – to i tak jest bardziej intuicyjne niż wykorzystanie do zmiany biegów tradycyjnej skrzyni biegów. Jeśli obawiasz się, że przeszkodą w Twojej jeździe permanentnie będzie brak umiejętności jazdy z takim rozwiązaniem – warto spróbować i przekonać się, czy faktycznie ta skrzynia jest tak „straszna”, jak ją malują. Bo szybko okaże się, że większość opowieści o topornych automatykach nie ma do końca racji. A automatyczna skrzynia biegów w XXI wieku jest realnym zamiennikiem skrzyni manualnej.

Czy samochody ze skrzynią automatyczną są drogie?

W przypadku zakupu nowego auta wersja z automatyczną skrzynią biegów może być droga, dlatego wiele osób waha się przed jej wyborem.Jednak na rynku wtórnym samochody “z automatem” kosztują niewiele więcej a poza tym często łatwiej je odsprzedać

Jakie są rodzaje skrzyń automatycznych?

Istnieją cztery rodzaje skrzyń automatycznych i każda ma swoje zalety:
  • Z przetwornikiem momentu obrotowego - dają komfort
  • Skrzynie dwusprzęgłowe - do aut o sportowym charakterze
  • Skrzynie półautomatyczne - tanie w zakupie
  • Skrzynie bezstopniowe (CVT) - do ekonomicznej jazdy

Czy samochody z automatyczną skrzynią są niezawodne?

Samochody ze skrzynią automatyczną są bardziej złożone i zaawansowanie technologicznie w stosunku do skrzyń manualnych. Stąd też wielu uważa, że są one zawodne. W praktyce jest odwrotnie. Skrzynia automatyczna “nie pozwala” kierowcy na popełnianie błędów przy zmianie biegów. Jednak części do automatycznej skrzyni biegów są droższe, dlatego kupując używany samochód należy dokładnie sprawdzić jego stan i historię serwisową. 

Nasza gwarancja obejmuje w pełni uszkodzenia skrzyni automatycznej a okres ochrony gwarancyjnej wynosi aż do 5 lat. Sprawdź naszą gwarancję na samochody używane.

Czemu warto kupić samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Samochody z automatyczną skrzynią biegów zyskują ostatnio na popularności. Bierze się to z faktu, że skrzynie automatyczne potrafią działać szybciej, są wygodniejsze oraz wpływają na mniejsze spalanie w samochodzie.

Czy samochody sportowe mają też skrzynie automatyczne?

Samochody sportowe z automatyczną skrzynią biegów są (w większości przypadków) znacznie szybsze niż ich wersje manualne. Dlatego nie dziwi, że wielu producentów samochodów rezygnuje z manualnych skrzyń biegów w samochodach topowych wersji. Mimo tej zalety wiele osób nadal jednak woli manualną skrzynię biegów nawet w usportowionych wersjach.
5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy
523
91

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj