SPOTAWHEEL BLACK FRIDAY

Samochody z silnikiem wysokoprężnym oferują najwyższą oszczędność paliwa, niskie koszty eksploatacji, większy moment obrotowy i długotrwałą trwałość, co oznacza, że ​​mogą „wytrzymać” więcej kilometrów niż silniki benzynowe. Tutaj znajdziesz sprawdzone i niezawodne samochody z silnikiem diesla z pisemnym raportem z kontroli technicznej i gwarancją do 5 lat!

Czytaj więcej

Dlaczego powinieneś kupić używanego diesla

Jeśli pokonujesz sporo kilometrów dziennie lub używasz samochodu jako narzędzia do pracy, samochód napędzany silnikiem wysokoprężnym byłby tym, czego potrzebujesz!

Samochody z silnikiem wysokoprężnym oferują niskie zużycie paliwa, niskie koszty eksploatacji, większy moment obrotowy (moment obrotowy = „ciąg”, który czujesz podczas wciskania pedału gazu) i wysoką trwałość, co oznacza, że ​​mogą „wytrzymać” więcej kilometrów niż silniki benzynowe .

Zalety oleju napędowego przynoszą korzyści głównie ciężkim i wielkoobjętościowym pojazdom (a co za tym idzie ich właścicielom), ponieważ potrzebują one więcej energii do napędzania, a tym samym więcej paliwa. Duży moment obrotowy oleju napędowego w połączeniu z niskim zużyciem paliwa, w tym przypadku, stanowią rozwiązanie!

Z drugiej strony, samochody z silnikiem wysokoprężnym kosztują drożej niż odpowiadające im wersje zasilane benzyną i mają wyższe koszty utrzymania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach silników olejowych i benzynowych, przeczytaj odpowiedni artykuł, który napisaliśmy, "Klasyczne dylematy: benzyna czy olej napędowy?".

Jakie są koszty rejestracji samochodów z dieslem?

Koszty ponoszone przy rejestracji są takie same dla samochodów z dieslem i z silnikami benzynowymi. Obecnie nie ma przepisów uzależniających koszty rejestracyjne od spełnienia określonej normy emisji spalin.

Czy warto kupić samochód z silnikiem diesla?

Samochody z silnikiem diesla są zwykle bardziej ekonomiczne dzięki mniejszemu spalaniu w stosunku do silników benzynowych. Poza tym olej napędowy jest tańszy niż benzyna. Udowodniono, że przy rocznym przebiegu przekraczającym 18 000 km kupno auta z dieslem jest najlepszym rozwiązaniem. O wszystkich zaletach tego rodzaju napędu przeczytasz tutaj.

Czy samochody z dieslem są szybkie?

Obecnie samochody z dieslem są wystarczająco szybkie, i to nawet z mniejszymi jednostkami napędowymi. Wszystkie diesle występują z turbosprężarkami co oznacza, że mają lepsze osiągi od swoich odpowiedników benzynowych. Dotyczy to zwłaszcza przyspieszania w dolnym zakresie prędkości, dzięki uzyskaniu dostatecznego momentu obrotowego przy niższych obrotach.

Czy samochody z silnikiem diesla są droższe w zakupie?

Nowe samochody z dieslem są zwykle droższe od wersji benzynowych. Jednak w większości przypadków ta różnica może zostać zniwelowana oszczędnościami wynikającymi z niższego spalania oraz niższej ceny oleju napędowego. Problem wyższej ceny zakupu samochodu z dieslem może być rozwiązany dzięki zakupowi używanego auta.

Czy samochody z dieslem są droższe w utrzymaniu?

Nie brakuje opinii, że samochody z dieslem są droższe w utrzymaniu od samochodów z napędem benzynowym. W dużej mierze rzeczywiste koszty zależą od kierowcy, jednak faktycznie niektóre części mogą być nieco droższe niż w silnikach innych typów. Dlatego przed zakupem używanego samochodu z silnikiem diesla ważna jest upewnienie się co do jego stanu technicznego i możliwość wglądu w pełną historię serwisową.
5 year warranty

Do 5 lat bezpłatnej gwarancji!
Czego jeszcze oczekujesz od używanego samochodu?

Kim jesteśmy i jak działamy

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić optymalne doświadczenie w nawigacji. Kontynuowanie nawigacji jest jednoznaczne z akceptacją cookies

Zaakceptuj