Pojazdy bardzo małe, znane także jako pojazdy miejskie lub samochody segmentu A. Idealne do przetrwania w miejskim środowisku, zatłoczonym i z bardzo ograniczonymi przestrzeniami do parkowania. Pod ich maską znajdziesz małe, ekonomiczne silniki, zwykle wyposażone w turbosprężarki. Posiadają one małą moc, jednak z uwzględnieniem niedużej masy pojazdów dają one zadowalające... Czytaj więcej

Zobacz sugestie, które mogą Cię zainteresować!

Ostatnio sprzedawane certyfikowane samochody

Używane samochody miejskie - dlaczego warto je kupować?

Pojazdy bardzo małe, znane także jako pojazdy miejskie lub samochody segmentu A. Idealne do przetrwania w miejskim środowisku, zatłoczonym i z bardzo ograniczonymi przestrzeniami do parkowania. Pod ich maską znajdziesz małe, ekonomiczne silniki, zwykle wyposażone w turbosprężarki. Posiadają one małą moc, jednak z uwzględnieniem niedużej masy pojazdów dają one zadowalające osiągi. W Polsce najchętniej kupowanymi samochodami tej klasy są: Toyota Aygo, Skoda Citigo, Fiat Panda i Hyundai i10.

W segmencie A nie panuje taka różnorodność, jak w innych klasach. Wszystko przez kwestie bezpieczeństwa – miniaturyzacja pojazdu wymaga zastosowania unikalnych i zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych, aby sprostać wymogom. Dlatego niewiele koncernów decyduje się na produkcję samochodów miejskich. 

Znajdziemy dla Ciebie odpowiednie auto!
Sprawdzone, z gwarancją i w sam raz na Twoje potrzeby.
Powiedz nam, czego szukasz